Działy

Sprzedaż

Dział sprzedaży pomaga klientom dokonać najlepszego wyboru spośród naszego niezwykle bogatego asortymentu. Ty jesteś doradcą. Znasz nasze produkty i możliwości wykonania nadruków. Śledzisz najnowsze trendy i masz smykałkę do handlu. Potrafisz przy tym doskonale zrównoważyć oczekiwania klienta i nasze zyski.

Przywiązujemy dużą wagę do osobistego kontaktu z klientami. Dlatego nasz opiekun klienta Nick Martens regularnie odwiedza klientów: „Odpowiadam za zarządzanie relacjami. Dlatego regularnie odwiedzam naszych głównych klientów, takich jak DHL i KLM. Podczas wizyt zwracam uwagę na nowe możliwości, sprawdzam, czy nasze usługi są nadal doskonale dopasowane i szukam możliwości zwiększenia obrotów”.

Marketing

Dzięki pracy działu marketingu klienci mogą nas znaleźć. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza na konkurencyjnym rynku upominków promocyjnych. Przyczyniasz się do tego, zwiększając naszą widoczność online lub zaskakując klientów dostarczanymi im wspaniałymi katalogami. Wzmacniasz nasze marki lub zachęcasz klientów, czytelnie opisując nasze produkty. A jeśli nie masz tremy przed kamerą, możesz prowadzić vloga, takiego jak prezentowany poniżej. Witryny internetowe, media społecznościowe, targi branżowe – to Twoje terytorium, w którym czujesz się jak ryba w wodzie. W ten sposób przyczyniasz się do sukcesu wszystkich marek Favorite Gifts.

Drukarnia

Drukarnia jest sercem naszej firmy. Tutaj urzeczywistniamy życzenia klientów poprzez produkty. Dzięki wykorzystaniu różnych technik druku i maszyn perfekcyjnie nanosimy logo klienta na produkt. Masz zatem odpowiedzialne zadanie: tworzysz najlepsze produkty dla naszych klientów. Dlatego zwracasz uwagę na jakość swojej pracy i wykazujesz się dużą dokładnością. Tak jak pracująca w naszej drukarni Kimberley Wildemans, nigdy nie będziesz się nudzić: „Każdy dzień jest inny. Mam duże możliwości i ręce zajęte przez cały dzień. Dla mnie to najlepsza rzecz, jaka może być”.

Logistyka

Każdego dnia nasz magazyn opuszczają tysiące produktów. Stanowi to duże wyzwanie dla działu logistyki. Tutaj zajmujesz się wszystkim, co ma związek z przyjmowaniem i transportem produktów: umieszczaniem nowych produktów w magazynie, kompletowaniem zamówień lub pakowaniem towarów i przygotowaniem ich do wysyłki. Sprawdzamy też jakość produktów przychodzących, by przekonać się, czy na pewno spełniają nasze surowe wymagania.

By zapewnić sprawny przebieg wszystkich operacji, pracownicy biura przygotowują dokładne plany, koordynują pracę przewoźników i zajmują się administracją. Bez względu na to, co robisz w naszym dziale logistyki, Twój wkład jest niezbędny do tego, by produkty były wysyłane na czas. A zatem w drogę ku zadowolonemu klientowi.

Pakowanie

W dziale pakowania wypakowujesz produkty, na których ma być umieszczony nadruk, a po zakończeniu drukowania pakujesz je z powrotem. Pracujesz szybko, żeby zapewnić drukarni niezbędne materiały. Jesteś ostatnią osobą oglądającą nasze produkty zanim zostaną wysłane do klienta. Dlatego przyglądasz się krytycznie ich jakości i dokładnie je liczysz.

Studio projektowe

Logotypy naszych klientów muszą być idealnie umieszczane na produktach. Właśnie nad tym pracujesz w studiu projektowym. DTP nie ma przed Tobą tajemnic. Przygotowujesz grafiki klienta do druku, biorąc pod uwagę różnorodność produktów, materiałów, z których je wykonano i kształtów. Posiadana wiedza pozwala Ci doradzać klientom na temat dostępnych możliwości, a dzięki wyraźnym wydrukom próbnym klient dokładnie wie, czego może się spodziewać.

Zakupy

Favorite Gifts posiada ogromny asortyment upominków promocyjnych. Wyszukiwaniem i kupowaniem wszystkich tych produktów zajmuje się dział zakupów. Kupujesz produkty na całym świecie. Negocjujesz na przykład z dostawcami w Chinach, kontrolujesz jakość nowych produktów i dbasz, by uzyskały niezbędne certyfikaty. Nieustannie odkrywasz nowe wspaniałe produkty, bo obserwujesz najnowsze trendy.

Zasoby ludzkie (HR)

Ludzie w naszej firmie muszą być w stanie wykonywać swoją pracę dobrze, bezpiecznie i z zadowoleniem. Właśnie tym zajmujesz się na co dzień w dziale HR. Dbasz o to, żeby właściwi ludzie trafiali na właściwe stanowiska. Rekrutujesz nowych pracowników, masz nosa do znajdowania talentów i wspierasz menedżerów w kierowaniu ich zespołami. Dzięki Tobie wszystko idzie jak po maśle.

Finanse

Dział finansowy przedstawia wyniki naszej pracy. Tutaj prowadzisz księgowość i zapewniasz wgląd w naszą sytuację finansową. Trzymasz w ryzach przepływy pieniężne, wynagrodzenia i podatki. Albo analizujesz nasze obroty: czy nadal osiągamy wystarczająco dobre wyniki? Swoje wnioski i konkretne rady przedstawiasz dyrekcji. Działamy w siedmiu krajach w Europie, ale dla Ciebie to nie powód, by tracić zimną krew.

Technologie informacyjne i komunikacyjne

Dobre rozwiązania teleinformatyczne są niezbędne dla Favorite Gifts. Wszystkie nasze sklepy internetowe muszą działać sprawnie, zamówienia muszą spływać szybko, a nasi pracownicy potrzebują do pracy odpowiednich systemów. Krótko mówiąc, dbasz o to, by nasza firma działała.